Akbank Artı Para Nedir? Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Akbank Artı Para’nın ne olduğundan başlamak gerekir, Hesabınızda yeterli bakiye olmadığında dahi birçok bankacılık hizmetinden yararlanabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır ve her türlü ödemenizde kullanabileceğiniz bir nakit paradır.

Yani bildiğimiz ek hesap, eksi bakiye, maaş eksisi diye bilinen ve paramızın bittiği zamanlarda banka tarafından kullanımımıza sunulan ve belirli limitler dahilinde kullandığımız hesaptır.Artı Para’nızı kullandığınızda, ilgili hesabınıza para yatırmanız durumunda, bu para Artı Para borcunuzu kapatır.

Akbank Artı Para Faiz Oranları Nedir?

Faiz oranları incelendiğinde 2,02 oranında olduğu görülmektedir. Kısa süreli kullanımlarda oldukça avantajlı görünmektedir.Örnek olarak 1.000 TL kullanmanız halinde bir ay sonra ödeyeceğiniz tutar 1025 TL dir ve aylık 25 TL gibi bir maliyet ortaya çıkmaktadır.Bunu 15 gün  içinde ödemeniz halinde ise ödeyeceğiniz toplam tutar 1012 TL ye kadar düşer veya 5 gün içinde ödemeniz halinde yine ödeyeceğiniz toplam tutar 6-7 TL gibi bir tutar fazla ödersiniz.

Artı Para Hakkında Merak Edilenler

Yine vadesiz hesabınıza bağlı olarak açılan bu kredili mevduat hesabınızdan vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatlarınızı ödeyebilir, kredi, kredi kartı gibi ödemeleriniz de bu hesaptan ödeyebilirsiniz.

Örneğin ayın 15 inde artı paradan kullanılan paranın 15 gün sonra yatırılması halinde aynı şekilde kullanmaya devam edersiniz. Onu da şöyle açıklayalım 1000 TL limitiniz var ve hepsini kullandınız bir ay sonra 2000 TL maaşınız hesaba yattı banka 25 TL faiz masrafını keser ve yine size 1000 TL yi kullanımınıza sunar yani 25 Faiz kesilir ve siz yine Artı Paranızla birlikte 1975 TL parayı dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Artı Para limitiniz den bireysel kredi taksit, kredi kartı veya sigorta ödemelerinizin yapılmasını istemiyorsanız Şube, Çağrı Merkezi ve Bireysel İnternet Şube aracılığıyla limitinizi bu ödemelere kapatmanız da mümkündür.

Artı Para borcunuzu yasal süreler dahilinde ne zaman isterseniz ödeyebilirsiniz. Kullandığınız krediye sadece kullandığınız gün kadar faiz işler. Dolayısıyla Artı Para ödemelerinizi ne kadar erken yaparsanız o kadar az faiz ödersiniz.

Akbank Artı Para Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle Hesabınız yok ise gelir belgeniz ve kimlik belgeniz ile birlikte en Akbank Şubesine başvurmanız gerekir. hesabınız yok ise hesap açılışı için yine en yakın şubeye başvuru yapmalısınız.

Etiketler:


Akbank Artı Para Nedir? Nasıl Kullanılır? Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. zaza dedi ki:

  yani limiti 3bin tl en yakın subuye gitmemi isityor gitmeden yapamazmıyım

  1. Admin dedi ki:

   Muhtemelen ek belge talep edilecektir şubeniz tarafından o yüzden banka şubenize gitmeniz gerekir

 2. zaza dedi ki:

  Akbank, beni her zaman ki gibi yanlış anlayarak, şubeden yapmış olduğum işlemi, internetten yapmışım gibi bizim hiçbir hatamız bulunmamaktadır diyerek mail yoluyla sorunu çözdüğünü iletmiştir. Sayın Yetkililer, demek istediğimi anlayamadığınız göndermiş olduğunuz mailden çok net anlaşılıyor.
  Ben Artı Para Limitimi, Akbank Direkt veya müşteri hizmetlerinden şubeye gitmeden yükseltmek istiyorum. Şubeye gidip yükselttikten sonra benim için hiçbir anlamı kalmıyor. Öncelikle ne anlatmak istediğimi anlayarak, beni telefon yoluyla bilgilendirirseniz sevinirim. Mail yoluyla iletişimi çok sağlıklı bulmuyor ve kabul etmiyorum.

 3. Huseyin dedi ki:

  Artı para asgari si nedir

  1. Admin dedi ki:

   Tahakkuk eden faiz

Sayfa başına git