Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Esnek hesap, Yapı Kredi bankası tarafından sunulan ve vadesiz hesaplara bağlı olarak açılan hesabınızda para olmasa dahi bankaca belirlenen limitler dahilinde para çekme ve tüm ödemeleri yapabilme olanağı sağlayan ek hesap olarak ta bilinen kredili mevduat hesabıdır.

Eğer Yapı Kredi Bankasında vadesiz bir hesabınız var ise çoğumuzun ek hesap, eksi bakiye gibi adlarla adlandırılan aynı zamanda kredili mevduat hesabı olan esnek hesabı incelemenizi hatta kullanmanızı tavsiye ederiz. Hesabınızda para mı yok? Fatura ödemeleriniz tarihini mi unuttun? Hiç sorun olmamaktadır Esnek Hesap, hesabınızda para olmasa bile kredi limitiniz dâhilinde acil nakit, ödeme ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınızda her an yanınızda olan kredili mevduat hesabıdır.

Kredi kartı gibi limitleriniz dâhilinde banka kartınızla alışveriş yapmanızda mümkündür, Esnek Hesap limitinizle, hesabınızda para kalmasa bile doğrudan nakit para çekebilir, Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verdiğinizde, kredi limitinizden ödeme yapabilir, World Bank Kart’ınız ile alışveriş yapmaya devam edebilirisiniz.

Esnek Hesap limitinizi ister ATM’lerden, ister şubenizden kullandığınızda kullanılan gün ve tutar üzerinden hesaplanan faiz tutarını aylık veya üç aylık ödeme imkanı ile kullanabilirsiniz.

Faiz Oranları;

Yapı kredi Bankası Esnek Hesap Faizleri oldukça düşük olmaktadır genelde %1,90 ile %2.02 arasından gidip gelmektedir buda oldukça cazip olmakta, nedeni ise masrafsız olmasıdır. Örnek: 1500 TL esnek hesaptan kullanılması halinde 30 gün sonra ödeyeceğiniz tutar 1536 Tl olur yani 36 tl fazladan ödemeniz gerekir veya 10 gün sonra yatırmanız halinde ise ödeyeceğiniz fark sadece 15 Tl dir.

Sonuç olarak esnek hesap elinizin altında nakit para olarak değerlendirmek zor zamanlarınızda yanınızda olacak acil nakit çözüm ortağınız gibi değerlendirmek gerekir

Nasıl Başvurabilirim?

Bankada Hesabınız var ve bir banka kartı sahibi iseniz, en yapın yapı kredi bankası ATM’sinden başvurabilirsiniz. Onaylanmadığı takdirde, belirtilen belgeler ile şubelerimizden bir kez daha başvuru talep edebilirsiniz ve Yapı Kredi Esnek Hesap sahibi olabilirsiniz.

Esnek Hesap limitiniz arttırmak için ise aynı kanalları kullanabilirsiniz ATM, Banka, İnernet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ile de limitinizi yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Hesabınız yok ise banka şubesini ziyaret etmek suretiyle esnek hesabınızı açabilirsiniz.

Etiketler:


Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Nasıl Açılır? Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Serkan dedi ki:

  Merhaba internet üzerinden yapikredi hesap kartına avans çekiliyor mu diye bakma şansım warmi peki

  1. Admin dedi ki:

   Hesabınıza tanımlı bir Esnek Hesap var ise limitleriniz dahilinde kullanabilirsiniz.

 2. ali dedi ki:

  esnek hesap

Sayfa başına git